MENU

Pro pacienty s očními vadami vznikl nový web

Pro pacienty s očními vadami vznikl nový web

Zrak je pro člověka nejdůležitější smysl. Asi osmdesát procent všech informací vnímáme přes jeho smyslový orgán, tedy okem. Na světě existuje zhruba 39 milionů lidí, kteří jsou úplně slepí, a zhruba šestkrát tolik má nějaké problémy se zrakem.

 

Dobrá zpráva je, že až osmdesáti procentům takových potíží se dá předejít nebo je možné je s úspěchem léčit. Lidé, kteří se potýkají s oční vadou, nemají mnoho možností, kde by našli ucelené informace o své nemoci, o očních pomůckách, aplikacích, které mohou jejich život zjednodušit nebo o kontaktech na odborníky.

 

To se rozhodl změnit pan Martin Schubert, který sám trpí vzácnou oční nemocí. “Internetové stránky Nevidíš – uslyšíš jsou stále ve stádiu vývoje. Zatím tam najdete různé informace o problematice zraku, rady a tipy pro zrakově postižené, včetně užitečných aplikací. „Mám v plánu na webové stránky ještě přidat seznam nemocnic, konkrétně očních klinik. Nebo bazar použitých pomůcek, které už lidé nepotřebují a jiným by se mohly hodit, “ prozradil Schubert. Stránky www.nevidis-uslysis.cz doplní i blog. Sloužit bude všem návštěvníkům, kteří se budou chtít podělit o své zkušenosti s nemocí či očním handicapem.

 

Text: Kateřina Pallayová