16:00 - 19:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

NÁKUPY PRO DOBROU VĚC

NÁKUPY PRO DOBROU VĚC

Jaro je v plném proudu, sluníčka je čím dál víc, tak by to možná už pomalu chtělo i něco na osvěžení… 

 

Pozvěte si legendární žluté autíčko značky Family Market, které vám přímo domů doveze zmrzlinu a spoustu dalších dobrot. 

 

S Blaníkem to navíc máte po celý duben levnější. 

 

Užijte si další Nákupy pro dobrou věc! 

Nakupte si na stránkách www.familymarket.cz a hlavně do kolonky Slevový kupón napište slovo BLANIK. 

Díky tomu dostanete na celý svůj nákup slevu 10 %! 

A pozor… Family Market dá dalších 10 % z ceny vašeho nákupu na dobrou věc. 

Společně s námi podpoříte nadaci Krása pomoci, která už 14 let pomáhá českým seniorům 

 

Tak nezapomeňte – nákupy se slevovým kódem Blaník vám ušetří peníze, a navíc tím pomůžete tam, kde je potřeba! 

 

Děkujeme!

     

 


  

Nadace Krása pomoci

 

Nadace vznikla v roce 2008. Od té doby rozdělila mezi další neziskové organizace pomáhající seniorům přes 34 mil. Kč a celkem seniory podpořila částkou přes 50 mil. Kč. Ve vlastním projektu ‚Doma bez obav“ pomáhá tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně v domácím prostředí. Jsou to často lidé, kteří nemají rodinu, jejich rodina nefunguje nebo ji mají daleko a nemají nikoho, kdo by jim v životních situacích pomohl. Nadace Krása pomoci je právě tou pomocnou rukou. Součástí tohoto projektu je i poradenství seniorům a pečujícím.

  

Nadace také finančně a materiálně podporuje proseniorské projekty a organizace po celé republice.

  

Důležitý je dobrovolnický program, ve kterém propojuje dobrovolníky se seniory na základě podobných zájmů i příběhů. Vznikají silná přátelství, která trvají roky. Pro seniory, kteří nikoho jiného nemají, je právě takové přátelství velice podstatné a pomáhá ke zlepšení psychického stavu.

  

Nejnovějším projektem je Zlatá práce, pomoc lidem nad 50 zorientovat se na trhu práce a uspět ve výběrových řízeních. Zároveň se setkává se zaměstnavateli, kterým vysvětluje výhody zaměstnávání starších lidí, otevírá témata Age managementu a diverzity.

  

Snažíme se se budovat povědomí o tom, že je potřeba být aktivní, komunikovat, mít nějaký smysl života a že tohle vám pomůže dožít se vyššího věku v relativním zdraví fyzickém i psychickém.

Důležitou součástí práce nadace je osvěta, otevírání seniorských témat na veřejnosti (výživa seniorů, osamělost, dezinformace atd.). Právě za tuto činnost v minulém roce získala Nadace Zvláštní cenu předsedkyně Rady vlády ČR pro lidská práva za mimořádný přínos v oblasti seniorské problematiky. Ředitelka Nadace se stala členkou Výboru pro práva starších lidí.