09:00 - 12:00
POHODOVÉ ČESKÉ RÁDIO
MENU

Botanická zahrada v Teplicích nabízí komentované prohlídky skleníků zdarma!

Botanická zahrada v Teplicích nabízí komentované prohlídky skleníků zdarma!

Teplická botanická zahrada se nachází v blízkosti lázeňského parku a v sousedství Písečného vrchu a Janáčkových sadů. Venku je možné relaxovat, popíjet kávu a poznávat světové zajímavosti. Z celkové rozlohy asi dvou hektarů je zhruba polovina věnována venkovní expozici, výstavní skleníky zaujímají plochu 2 700 m².

  

Botanická zahrada chce návštěvu lidem co nejvíce zpříjemnit, a tak pořádá komentované prohlídky expozičních skleníků. Zájemci zaplatí pouze za vstup do zahrady, za prohlídku už ale neplatí nic. Nejbližší termín je tento víkend 18. a 19.září. Sraz je před vstupem do foyer ve 14:30 a v 16 hodin. Návštěvníci se můžou těšit například na orchideje v tropickém skleníku a za zmínku stojí i Xerický skleník, který začíná kvést. Navíc je ještě pár dní k vidění i výstava Chilli papriček!

  

Sraz je před vstupem do foyer a maximální kapacita je 15 lidí. Zájemci by si rozhodně neměli zapomenout respirátor. Na prohlídky není možné rezervovat místo. Další termín komentovaných prohlídek je 25. a 26.září opět od 14:30 a od 16 hodin. Komentované prohlídky skleníků budou zřejmě probíhat i v dalších měsících. Veškeré potřebné a aktuální informace najdeme na webu www.botanickateplice.cz.